План заходів щодо запобігання булінгу

План заходи

щодо запобігання будь-яких проявів дискримінації, булінгу в закладі

на 2020-2021 н.р..

з/пЗаходиТермін виконанняВідповідальний
1.Ознайомлення працівників школи зі змістом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 № 2657-VIIIВересень 2020Тибольчук А.Г.
2.Ознайомлення працівників школи: 1. Правила поведінки, права та обов’язки учнів  школи 2. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). 3. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освітиВересень 2020Тибольчук А.Г.
3.Ознайомлення здобувачів осіти 1. Правила поведінки, права та обов’язки учнів  школи 2. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). 3. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освітиВересень 2020Класні керівники
4.Ознайомлення батьків учнів школи 1. Правила поведінки, права та обов’язки учнів  школи 2. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування). 3. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освітиВересень 2020Тибольчук А.Г.
5.Оновлення інформації на  веб-сайті школи та документів: 1. Правила поведінки, права та обов’язки учнів  школи 2. План заходів   щодо запобігання та протидії булінгу (цькування) на 2020/2021 навчальний рік 3. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування); 4. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освітиПротягом навчального рокуТибольчук А.Г.
7.Створення графіку чергування вчителів під час перерв в місцях загального користування (їдальня, коридор, роздягальня)Протягом   навчального рокуТибольчук А.Г.
8.Розгляд питання профілактики булінгу (цькування) у школі розглядати на нарадах при директорі, Раді з профілактики правопорушень, МО класних керівниківПротягом рокуТибольчук А.Г.
9.Розгляд питання профілактики булінгу (цькування) у школі на батьківських конференціях, батьківських всеобучах, засіданнях ТРИКУТНИКАПротягом рокуТибольчук А.Г. Кириченко А.С. Стельмах Н.С.
10.Розробка та поширення серед учасників освітнього процесу пам’ятки «Маркери булінгу»Протягом рокуКириченко А.С. Стельмах Н.С.
11.Ознайомлення педагогічних працівників школи з оновленням нормативно-правової бази щодо насильства відносно та за участі дітей, порядку дій щодо виявлення і припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчиненняПротягом рокуТибольчук А.Г.
12.Участь педагогічних працівників школи у вебінарах, тренінгах з питань профілактики булінгу (цькування) у школіПротягом рокуТибольчук А.Г.
13.Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективахВересеньКириченко А.С. Стельмах Н.С.
14.Діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах: –      спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти; –      опитування (анкетування) учасників освітнього процесу; –      психологічні діагностики мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів; –      соціальне дослідження наявності референтних груп та відторгнених в колективах; –      визначення рівня тривоги та депресії учнів.Протягом рокуКласні керівники   Кириченко А.С. Стельмах Н.С.
15.Діагностика рівня «довіри» та вміння протидіяти вливу інших людей (маніпуляторів)Протягом рокуКириченко А.С. Стельмах Н.С.  
16.Оформлення стенду «Скажимо насильству – НІ»ЖовтеньКириченко А.С. Стельмах Н.С. Цвіліховська К.А.
17Оформлення стенду «Стоп БУЛІНГ»Листопад-ГруденьКириченко А.С. Стельмах Н.С. Цвіліховська К.А.
18.Засідання ТРИКУТНИКА «Безпека в Інтернеті»СіченьТибольчук А.Г.
19.Виховна година за темою:  «Стоп булінг»Лютий-Березень7-11 клас
21.Засідання ТРИКУТНИКА «Створення безпечного середовища в школі та попередження  протидії булінгу»Березень 2021Класні керівники  
22.Розміщення  «Скриньки довіри» та постійний моніторинг зверненьПротягом рокуСтельмах Н.С. Кириченко А.С.
 Батьківський лекторій «Розвиток комунікативних навичок у підлітковому віці»  КвітеньТибольчук А.Г.
23.Години відвертого спілкування за участю шкільного офіцера поліції «Булінгу не місце в дитячому середовищі. Права та відповідальність»Протягом рокуТибольчук А.Г. Класні керівники 1-11 класів  
25.Проведення відеолекторіїв за участю представника  Центру «Сім‘ї» Солом‘янського районуПротягом рокуТибольчук А.Г.  
26.Проведення моніторингу безпечності та комфортності закладу освіти шляхом анкетуванняПротягом рокуТибольчук А.Г. Кириченко А.С.
28.Година спілкування «Агресія як прояв насильства»ЛистопадКириченко А.С.
29.Бесіда «Конфлікт та його наслідки»ЛютийКириченко А.С.
30.Година спілкування «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»ГруденьКириченко А.С.
31. Година спілкування профілактика цифрової залежності серед учнів. Небезпеки віртуального простору  «Безпечний інтернет»Березень- КвітеньКириченко А.С.
32.Розвивальне заняття «Стоп булінг»ТравеньКириченко А.С.
33.Година спілкування «Агресія як прояв насильства»ЛистопадКириченко А.С.
34.Бесіда «Конфлікт та його наслідки»ЛютийКириченко А.С.
35.Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»ВересеньСтельмах Н.С.
36.Проведення занятть з елементами тренінгу «Протидія булінгу в дитячому середовищі»жовтеньСтельмах Н.С.
37.Виховна година «Скажи – «Ні!» булінгу»Протягом навчального рокуСтельмах Н.С.
38. Година  спілкування на тему: «Кібербулінг»листопадСтельмах Н.С.
40.Проведення години спілкування для 5-6 класів «Риси толерантної особистості».Протягом навчального рокуСтельмах Н.С.
41.Розгляд заяв про випадки булінгуЗа заявоюАдміністрація школи
42.Сеанси медіації (примирення)За потребоюСоціально- психологічна служба